Porady

Idealny bezrękawnik na wyjście

Bezrękawnik jest bardzo docenianym elementem garderoby męskiej. Poza tym to bardzo uniwersalny dodatek, z którego można korzystać zarówno w cieplejsze, jak i w chłodniejsze dni. Wystarczy jedynie odpowiednio dopasować do niego resztę stroju.

Najlepiej jednak nadaje się na chłodniejsze dni. Ogrzewa, zapewnia wygodę także podczas ćwiczeń, a do tego może sprawić, że stylizacja będzie o wiele ciekawsza. A zatem jak wybrać bezrękawnik męski, by idealnie pasował do reszty stroju?

Jaki wybrać bezrękawnik męski?

Przede wszystkim należy zdawać sobie sprawę, że istnieją dwa rodzaje bezrękawników. Jeden z nich jest w formie koszulki, a drugi w formie kamizelki bez rękawów. W przypadku koszulek najczęściej spotykamy się z modelami przeznaczonymi na trening. Szyje się je z bawełny lub poliestru. Za to zwykłe kamizelki przeważnie robi się z tym samych materiałów lub jeansu, poliamidu oraz mieszanych tkanin.

Dzięki temu, że bezrękawniki kamizelki występują w wielu wariantach łatwiejsze, łatwiejsze jest dopasowanie jej do różnego zestawu ubrań. Bez względu na to, czy zależy nam bardziej na sportowym czy eleganckim stylu.

Bezrękawnik pikowany posiada przeważnie dodatkową piankę, dzięki której ciepło nie ucieka. Dlatego jest to dobra wersja na chłodniejsze dni, czyli początek wiosny, jesień i zimę. A dzięki odpowiednim przeszyciom, które dają efekt pikowania, grubość materiału się zmniejsza, a sama kamizelka wygląda dosyć ciekawie. Świetnie będzie wyglądać w połączeniu z bluzą dresową.

Bezrękawnik ortalionowy jest lekki i dosyć cienki. Dlatego najlepiej nadaje się na ciepłe dni podczas późniejszej wiosny i przez całe lato. Można go zakładać nawet na wycieczki w terenie. W przypadku bawełnianego bezrękawnika mamy do czynienia z nylonem lub innym rodzajem tkaniny. Dzięki temu jest miększy, ale jednocześnie cięższy.

Gdy zastanawiamy się, który bezrękawnik wybrać dla siebie, warto zastanowić się, kiedy będziemy chcieli z niego korzystać. Na jesień/zimę lepiej nadaje się cieplejsza wersja, na deszczowe dni taki z kapturem. Warto jednak zadbać o to, by był odpinany.

Wiele modeli posiada także kieszenie zewnętrzne lub wewnętrzne. Do środkowych można zawsze włożyć ważne rzeczy, jak dokumenty czy telefon

Bezrękawnik sportowy

Drugim rodzaje bezrękawnika dedykowanego mężczyznom jest po prostu zwyczajna koszulka bez rękawów, tzw. koszula na ramiączkach. Przeważnie zakłada się ją na trening. Dzięki temu łatwiej można opalić ramiona, pokazać je, a przy tym mniej się pocić.

Podczas treningu najlepiej sprawdzają się ubrania uszyte z tkanin syntetycznych. Dlaczego? Bo naturalne łatwo chłoną wilgoć i dosyć wolno ją oddają. Lepiej więc nadają się na codzienne wyjścia. A do treningów przyda się tkanina, która pozostanie cały czas sucha i lekka.

Niektóre bezrękawniki mogą posiadać dodatkowe siateczki, które ułatwiają wentylację skóry oraz odprowadzanie ciepła podczas wzmożonego treningu.

Co założyć do bezrękawnika?

Trzeba przyznać, że jest to na tyle uniwersalny element ubioru, że łatwo łączyć do z różnymi innymi ubraniami. W przypadku mężczyzn należy zwrócić uwagę na to, by model nie był zbyt ciasny. Może nie być zbyt wygodny.

Poza tym dobrym pomysłem jest szukanie bezrękawników bezszwowych. Szwy bowiem mogą ocierać i podrażniać skórę, szczególnie w okolicy pach czy szyi. Z pewnością warto tego unikną, gdyż może to zniechęcić do korzystania z bezrękawników. Szczególnie jest to ważne, gdy zamierzamy nosić bezrękawnik bez dodatków.

Taki ubiór pasuje szczególnie do szortów, ale także do jeansów. Najlepiej dobierać do tego styl miejski. Choć trzeba przyznać, że elegancja też jest tutaj wskazana.

Na rynku można znaleźć różnego rodzaju bezrękawniki. Chodzi tutaj nie tylko o krój ubioru, ale także o kolor czy przeznaczenie. Czego innego można szukać pod elegancką koszulę, a czego innego na zwyczajne wyjście. Warto zatem przeglądać i szukać różnych opcji, które można potem dopasowywać do swojego ubioru. Dzięki temu powstaną różne, ciekawe stylizacje, w których będziemy się rewelacyjnie czuć podczas wyjścia.