modna dziewczyna
Moda damska

Basic’owe ubrania damskie, czyli baza modnych stylizacji

„Styl to sposób na powiedzenie kim jesteś, bez konieczności mówienia” twierdzi znana amerykańska projektantka, Rachel Zoe. Faktycznie ubrania, które nosimy oraz sposób w jaki je ze sobą zestawiamy, mogą w pewien sposób definiować nas w oczach otoczenia.

Modne ubrania damskie, czyli właściwie jakie?

Przy dzisiejszej dostępności wszelkiego rodzaju tekstyliów i dynamice zmian na rynku odzieżowym, trudno jasno określić, co jest trendy, a co już nie. Najnowsze wzory i fasony ubrań pojawiają się na sklepowych półkach, by za kilka tygodni bezpowrotnie ustąpić miejsca kolejnym. Zakupione jeszcze niedawno spodnie, dziś kurzą się w szafie, a ulubiona niegdyś sukienka, w tym sezonie nie zrobi już na nikim wrażenia. Czy istnieje zatem metoda, by skompletować garderobę w taki sposób, żeby wyglądać modnie, nie inwestując co sezon kroci w modne ubrania damskie? Oczywiście. Musisz jedynie odnaleźć…

Własny styl!

Określenie swojego „ja” w świecie mody pozwala nie tylko wyrażać siebie poprzez strój, ale także sporo oszczędzać na garderobie. Jeżeli wiemy w jakim stylu wyglądamy i czujemy się najlepiej możemy skompletować wysokojakościową odzież bazową, do której następnie przez kilka sezonów będziemy dobierać pozostałe elementy stylizacji. Ponadczasowe damskie ubrania, takie jak ołówkowa mała czarna, czy klasyczne cygaretki z powodzeniem można łączyć z modnymi butami, czy bardziej krzykliwym okryciem wierzchnim, które akurat jest na topie. Podobnie basic’owe t-shirty będą pasować do praktycznie każdego fasonu spodni i tak samo, jak nieśmiertelne trampki, odnajdą się w dziesiątkach stylizacji.

Tak naprawdę najmodniejszym outfitem każdej kobiety jest jej styl, a najlepszym dodatkiem do niego pewność siebie. Zatem jeśli chcesz wyglądać trendy, a przy tym dobrze czuć się ze swoim lookiem, nie musisz dążyć do tego, by wyglądać jak jeden z manekinów na wystawie w galerii handlowej. Wręcz przeciwnie, znajdź własny styl, stwórz zestawy bazowe i baw się dodatkami! Wszakże moda przemija, a styl pozostaje na zawsze.