paski do spodni męskie
Dodatki

Paski do spodni męskie- jakie wybrać?

Paski do spodni męskie pełnią zarówno funkcje praktyczne, jak i uzupełniają stylizację. W odróżnieniu od kobiet mężczyźnie nie mają większego wyboru w zakresie dodatków. Poza butami, skarpetkami i zegarkiem pozostają im właśnie paski. Jakie zatem warto wybrać?

Paski  do spodni męskie – jak dopasować odpowiednie?

Podczas zakupu paska do spodni, należy zwrócić  uwagę na jego spójność z resztą stroju. Jego kolor powinien współgrać z odcieniem butów i paska do zegarka. Najlepiej zatem wybrać podobne lub należące do tej samej tonacji. Po drugie, należy wziąć pod uwagę jego długość. Nie powinna przekraczać długości w obwodzie pasa o więcej niż 15 cm. Ważna jest także szerokość, która powinna pasować do wielkości szlufek. Na rynku dostępne są zarówno wersje skórzane, które pełnią funkcję eleganckiego dodatku, jak i modele syntetyczne czy wykonane z naturalnych materiałów takich jak:

  • bawełny,
  • lnu,
  • plecionej skóry.

Zarówno paski z naturalnych, jak i sztucznych materiałów świetnie nadają się do nieformalnych stylizacji.

Paski  do spodni męskie – jak je przechowywać?

Dbając o odpowiednie przechowywanie paska, można zadbać o jego żywotność. Nie należy go zatem składać, zgniatać ani zwijać. Szczególnie skórzane modele szybciej się wtedy niszczą, a na ich powierzchni pozostają nieestetyczne zagięcia. Aby jak najdłużej utrzymać ich wysoką jakość, powinno się przechowywać je zawieszając na wieszaku.