the north face nuptse
Bez kategorii

Jak wybrać zimową kurtkę w góry?

Niezależnie od tego czy jesteś amatorem zimowych, górskich wędrówek, czy wprawionym zdobywcą szczytów, odpowiednia odzież to podstawa. Pogoda w górach jest zmienna i stawia wyzwania wszystkim wielbicielom tego typu aktywności. Pierwszym o czym warto pomyśleć, jest puchowa kurtka. Na co warto zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Niezawodna klasyka od sportowców 

Modelem, który towarzyszy sportowcom w górach już od ponad 30 lat, jest kurtka The North Face Nuptse. To jedna z propozycji, która zapewni nam ciepło, wygodę i wytrzymałość. Posiada też pudełkowy krój, na tyle luźny, aby zmieścić pod nią dodatkowe warstwy odzieży. Jednocześnie nie ucierpi na tym komfort noszenia.

Kupując kurtkę, warto też sprawdzić takie parametry jak:

  • hydrofobowość
  • wypełnienie 
  • przepuszczalność powietrza
  • obecność kołnierza i/lub kaptura 

Modnie i wygodnie? 

Jeśli poza aktywnością lubisz też podążać za modą, nie musisz się martwić. Moda sportowa rozwija się bardzo prężnie i oferuje całą paletę barw, krojów i materiałów, pozostając przy tym funkcjonalną. Z łatwością znajdziesz dopasowane kolorystycznie komplety butów, rękawic czy czapek.

Przykładem modnej, zimowej odzieży jest Nuptse od The North Face – kurtka, która prezentuje się dobrze nie tylko na szlaku, ale również w mieście i może służyć za odzież wierzchnią na co dzień. Ciekawym rozwiązaniem w modelu Nuptse jest możliwość wybrania dwustronnej wersji! Świetna opcja dla niezdecydowanych lub lubiących zmiany. 

Pamiętaj, że wybierając kurtkę dbasz nie tylko o swój komfort, ale bezpieczeństwo. Postaw na sprawdzone modele! 

The North Face Nuptse jest dostępna w SuperSklep.