bluza męska szara
Bluzki i bluzy

Bluzy młodzieżowe – czy to odpowiedni strój do szkoły?

Bluzy męskie od lat należą do ubrań najchętniej wybieranych przez młodych mężczyzn. Są praktyczne, wygodne, bardzo estetyczne i uniwersalne. Wszystko to sprawia, że są niemal obowiązkowym dodatkiem w każdej męskiej garderobie. Zastanówmy się jednak, czy  bluzy są dobrym ubraniem do szkoły i na uczelnię. Czy wypada je wkładać?

Świetne na co dzień

Męskie bluzy są ubraniem idealnym na co dzień. O ile szkoła nie ma żadnego określonego i ustalonego z góry dress code, to bluzy mogą być bardzo praktycznym rodzajem odzieży. Nie powinno się stosować ich jako zamiennika dla elementów mundurku. Jeśli jednak szkoła nie przewiduje uniformów, to bluzy młodzieżowe mogą być świetną częścią codziennej stylizacji. Trzeba jednak pamiętać, by bluzy noszone na szkolnych korytarzach były estetyczne. Oznacza to, że nie powinny mieć niepokojących wzorów lub rysunków, które mogą zostać odebrane przez kogoś jako coś obraźliwego. Najbezpieczniej jest wybierać bluzy w neutralnych kolorach i wzorach.

Na święta i eleganckie zajęcia na uczelni

Bluza młodzieżowa może też sprawdzić się jako element garderoby odświętnej. Sprawdzi się jako dodatkowa warstwa na wierzch na koszulę z kołnierzykiem. Do stroju galowego koniecznie wybrać bluzę granatową, czarną lub szarą. Nie powinna mieć żadnych ozdób, ale może mieć dekolt w serek. Dzięki temu będzie można ładnie wyeksponować kołnierzyk koszuli. Taka bluza może być praktyczną alternatywą dla swetra nakładanego na koszulę. W przypadku szkół taki zestaw można zakładać na oficjalne wyjścia do teatru, szkolne apele czy nawet na wigilię klasową. W przypadku studentów ubiór ten jest jeszcze bardziej użyteczny. Bluza zestawiona z koszulą sprawdzi się jako duet zakładany na zajęcia, na których wymagany jest od studentów szczególnie schludny wygląd np. na praktyki w szpitalu lub sądzie. W takim wypadku bardzo ważna jest odpowiednia prezencja studentów, a wykorzystanie bluzy pozwala na zachowanie wygody i równocześnie na pokazanie swojego dobrego smaku i podkreślenie pozycji.