bluzy męskie z kapturem
Bluzki i bluzy

Bluzy męskie z kapturem – jakie wybrać

Bluza męska z kapturem stanowi podstawowy element garderoby niejednego pana. Stworzona z odpowiednich materiałów zapewnia wysoki komfort użytkowania oraz odpowiednią ilość ciepła. Podpowiadamy, jak wybierać ten rodzaj odzieży.

Bluza z kapturem dla mężczyzn – którą wybrać?

Bluzy męska z kapturem mogą występować w wielu wariantach, co nie ułatwia doboru odpowiedniej. Na początek warto zwrócić uwagę na jej grubość i materiał wykonania. Warto stawiać na bluzy stworzone z naturalnych tkanin zapewniających odpowiednią przewiewność i ciepło. Modele wykonane ze sztucznych materiałów mogą podrażniać skórę i są mniej odporne na czynniki zewnętrzne. Kolejna kwestia to rodzaj bluzy, w tym wypadku mamy do wyboru:

  • bluzy zakładane przez głowę – sprawdzi się podczas chłodniejszych dni. Brak rozpinania daje możliwość lepszego utrzymywania ciepła.
  • bluzy rozpinane – najszybsze w zakładaniu i zdejmowania. Stanowią dobry wybór w cieplejszych okresach roku.

Bluza z kapturem – z czym nosić?

Bluzy męskie z kapturem komponują się z codziennym ubiorem noszonym podczas nieformalnych sytuacji (przykładowe stylizacje zobacz tutaj). Dobrze wyglądają w towarzystwie jeansów oraz casualowych butów ze skóry. Wiele osób nosi bluzy z kapturem w parze ze spodniami dresowymi oraz obuwiem sportowym. Taki ubiór sprawdzi się podczas treningów na świeżym powietrzu. Ponadto omawiany rodzaj bluz zdaje egzamin jako warstwa cieplna pod kurtką w trakcie trwania chłodniejszych miesięcy.