trampki damskie
Obuwie

Pranie ręczne czy automatyczne? Jak dbać o tenisówki?

Tenisówki damskie, męskie lub dziecięce są jednym z najczęściej wybieranych modeli obuwia w czasie lata. Zapewniają nie tylko ogromną wygodę podczas ich noszenia, ponieważ są bardzo przewiewne i w komfortowy sposób traktują stopę, ale również powodu bardzo łatwego i szybkiego ich zakładania. Wystarczy tylko wsunąć je lub ewentualnie w najbardziej kultowych wersjach, zawiązać szybko sznurówki.

Powstaje jednak bardzo poważny problem dla tego obuwia, który polega na tym, jak odpowiednio je czyścić.

Parnie w pralce automatycznej

Widząc brudne tenisówki swojego dziecka lub po prostu swoje, większość osób od razu wrzuca je do pralki i wybiera w miarę łagodny i krótki czas prania, z obawy o uszkodzenie obuwia.

Niestety nawet bardzo duża troska w wybieraniu typu prania, często nie jest w stanie odpowiednio zadbać o to, aby dane obuwie przetrwało starcie z wysoką temperaturą i silnymi detergentami. Źródłem tego problemu jest oczywiście słabej jakości wykonanie danej tenisówki. Najczęstszym powodem uszkodzenia buta jest po prostu słabej jakości klej, który w trakcie prania zwyczajnie rozmięka i następuje rozklejenie się buta.

trampki damskie ze sklepu pantofelek24
Trampki damskie ze sklepu Pantofelek24 (kliknij w obrazek, aby przejść do sklepu)

Pranie ręczne

Sposobem na to, aby nie doprowadzić swojego pięknego obuwia do stanu całkowitego zniszczenia, jest pranie go ręcznie. Co prawda wymaga to nieco wysiłku, jednak piękne damskie tenisówki, które zazwyczaj są całkowicie białe, są go w zupełności warte.

Aby w bezpieczny sposób umyć takie obuwie, wystarczy tak naprawdę nieco wody zmieszanej z płynem do naczyń lub ewentualnie z octem i nieco samozaparcia.