zimowy płaszcz damski szary
Moda damska

Najmodniejsze długości damskich płaszczy zimowych

Płaszcze damskie zimowe to must have chłodnej pory roku. Są po prostu obowiązkowe w każdej garderobie. Warto je nosić, bo zapewniają odpowiednie ciepło i równocześnie wyglądają bardzo dobrze. Płaszcze są dostępne w różnych wariantach i modelach. Jakie długości są najmodniejsze i najchętniej wybierane przez kobiety?

Przed kolano

Płaszcz zimowy damski w długości przed kolano to jeden z trendów, który od lat nie przemija. Był znany i lubiany przez nasze babcie i mamy. Teraz jest lubiany przez nas i najprawdopodobniej pokochają go także nasze córki i wnuczki. Takie płaszcze zimowe damskie dobrze ocieplają okolicę nerek. Nie ma właściwie możliwości, by przypadkowo podwinęły się i odkryły ten wrażliwy na zimno rejon ciała. Co ważne płaszcze przed kolano nie ograniczają swobody ruchów. Można w nich wygodnie chodzić i spacerować. To dobre płaszcze na co dzień i od święta. Zawsze będą na miejscu.

Maksi

Płaszcz damski powinien odpowiednio podkreślać sylwetkę. Najlepiej robią to długie płaszcze, które sięgają niemal do kostek. W połączeniu z butami na obcasie sprawiają, że cała postać wydaje się wyższa i smuklejsza. Takie płaszcze wyglądają świetnie, ale mogą być niewygodne dla osób, które prowadzą aktywny styl życia. Długie płaszcze dobrze wyglądają w połączeniu z sukienkami i spódnicami. Mogą więc być propozycją uzupełnienia garderoby na wielkie wyjścia i uroczystości. Jeśli komuś przeszkadza długość płaszcza zimowego, to warto wiedzieć, że można się do niej przyzwyczaić po to, by czuć się w niej dobrze.