Obuwie

Jakie buty wybrać do pracy?

Wybór odpowiedniego obuwia do pracy jest bardzo ważny. Zwłaszcza, jeśli w naszej firmie obowiązuje bardzo rygorystyczny dress code. 

Jakie buty wybrać do pracy?

Na początku warto zaznaczyć, że wybierając obuwie do pracy musimy zawsze mieć buty, które mają zakryte palce. Dlatego wszelkiego rodzaju klapki czy sandałki odpadają w przedbiegach. Latem możemy zdecydować się na buty z odkrytą piętą.

Kolejna sprawa to wysokość obcasów. Zdecydowanie odpuśćmy sobie ekstremalnie wysokie szpilki. Takie buty nie prezentują się zbyt profesjonalnie. Dodatkowo chodzenie na bardzo wysokich obcasach może być po prostu niewygodne. Dlatego w pracy lepiej postawić na czółenka na słupku. Takie buty są zdecydowanie bardziej wygodne. Zapewniają stabilność w czasie chodzenia. Idealnie wpisują się w kanony klasycznej elegancji. Inna opcja dla osób, które cenią sobie wygodę, to buty na koturnach. 

Elegancja w pracy latem 

Latem chodzenie w zakrytym obuwiu może być dość kłopotliwe. Dlatego jak wcześniej wspominano warto postawić na buty z odkrytą piętą. Na szczęście coraz więcej firm ma w swoich biurach klimatyzację. Dodatkowo warto też zwrócić uwagę na to, z jakich materiałów wykonane są  nasze buty. Bardzo dobrze sprawdzą się czółenka na słupku wykonane z naturalnej skóry. Ten materiał bardzo dopasowuje się do anatomicznego kształtu stopy. Dodatkowo doskonale odprowadza nadmiar wilgoci. Co jest szczególnie ważne, gdy na dworze panują wysokie temperatury, a my przecież nie chcemy żeby nasze stopy brzydko pachniały.