mama karmiąca
Bielizna

Jak wybrać rozmiar biustonosza do karmienia?

Niewłaściwie dobrany rozmiar biustonosza może prowadzić do dyskomfortu. Jeśli długo używa się niedopasowany stanik może to prowadzić nawet do negatywnych konsekwencji zdrowotnych. Z tego powodu ważne jest poświęcenie czasu, by odpowiednio dobrać właściwy rozmiar.

Wybór biustonosza do karmienia wymaga dokładnego zdjęcia miary. Trzeba brać pod uwagę, że kierowanie się miarami biustonoszy, które używa się przed karmieniem nie pozwoli na dokonanie odpowiedniego wyboru.

Specjalne biustonosze


Biustonosze przygotowywane dla kobiet karmiących różnią się od tych tradycyjnych. Specjalne projekty, które są stosowane przy ich realizowaniu sprawiają, że są to produkty nastawione podtrzymywanie całej piersi. W ten sposób biustonosz do karmienia jest w stanie również znacznie lepiej zachować wygląd piersi.

Jak dobrać biustonosz?


Dopasowanie biustonoszy generalnie nie jest łatwe. Jednak zmiany rozmiaru, kształtu piersi w czasie ciąży może dodatkowo utrudnić dopasowanie stanika. Z tego powodu warto pamiętać:
– o wykonaniu pomiaru wokół klatki piersiowej, a nie rozmiaru pod biustem
– zakupie biustonosza o pół rozmiaru większego, gdy wychodzi tak z pomiarów
– zmierzeniu miseczki w miejscu, gdzie pierś jest najbardziej pełna.
Nie można zapominać przy decydowaniu się na do karmienia biustonosze, że mają one zapewnić wygodę. Warto jest z tego powodu dokonać bardzo dokładnych pomiarów, a także poświęcić czas na właściwe dopasowanie stanika. Ma on kluczowe znaczenie w powrocie do pięknego wyglądu po czasie karmienia dziecka.