Obuwie

Jak wybrać kozaki, które podkreślą nasze atuty?

Zima oraz jesień to czas, gdy kobiety zaczynają się rozglądać za kozakami. Jak się okazuje wybór kozaków nie jest wcale takim łatwym zadaniem. Jak wybrać kozaki damskie, by wyglądać atrakcyjnie? 

Obcas uratuje każdą nogę

Każda z nas ma pewne niedoskonałości. Umiejętnym wyborem stroju możemy zatuszować te wady, a podkreślić swoje atuty. Zastanawiając się, jak wybrać kozaki damskie warto pomyśleć o dopasowaniu ich do swojej sylwetki. 

Niskie kobiety powinny postawić na buty na obcasie. Jest to naturalny sposób na wydłużenie nogi. Warto również zdecydować się na kozaki, które mają czubek. Będąc drobną kobietą można postawić na delikatny, cienki obcas. Słupek wygląda korzystniej u kobiet o większych kształtach. 

Ach, ta łydka! 

Dobrze wyglądający kozak jest idealnie dopasowany w łydce. Grube łydki dobrze prezentują się w kozakach do kostki, albo lekko ponad kolano. W takiej sytuacji również warto zdecydować się na buty na obcasie. Wyższa noga zawsze wydaje się smuklejsza. Najkorzystniejszy jest słupek, który podniesie nogę, wydłuży postawę oraz pozwoli na zachowanie proporcji pomiędzy grubszą łydką a obcasem. Cienkie szpilki nie są dobrym rozwiązaniem, gdyż różnica między grubością obcasa, a łydką wyłącznie podkreśli większą łydkę. 

Kobiety, które mają szczupłe łydki nie powinny zakładać kozaków, których cholewa odstaje. Najkorzystniejsze są w tym sezonie soocks boots, które idealnie przylegają do łydki. Warto również zrezygnować ze słupków, a zdecydować się na cienką, elegancka szpilkę, która podkreśli kształt nogi.