Bez kategorii

Jak dobrać marynarkę dla siebie?

Przynajmniej jedną marynarkę – a najlepiej kilka, na różne okazje – powinien mieć w swojej szafie każdy mężczyzna. Konieczna jest ona w najbardziej formalnych sytuacjach, a w tych mniej formalnych również może okazać się przydatne. Ważne jest jednak, by marynarki jakimi się dysponuje były jak najlepiej dopasowane – nic tak nie psuje wizerunku jak źle dobrane pod względem rozmiaru ubranie. Potrafi to zdecydowanie zepsuć nawet najbardziej elegancki zestaw.

Marynarka ze sklepu

Kupując marynarkę powinno się przede wszystkim zmierzyć się w kilku miejscach. Należy wziąć pod uwagę szerokość ramion, obwód w klatce piersiowej, w pasie i w biodrach. Istotny może być rozmiar kołnierzyka i obwód samych ramion, a także wysokość torsu (od pasa, do szyi). Niestety, ale zdecydowana większość form produkujących odzież przygotowuje tylko podstawowe rozmiary, ewentualnie różniące się szerokością w ramionach. Skutkiem tego jest częste kupowanie marynarek nie do końca dopasowanych. Kiedy na przykład marynarka jest bardzo dopasowana w obwodzie, a posiada zbyt wąskie rękawy (bo osoba ją nosząca spędza dużo czasu na siłowni) nie wygląda to najlepiej i psuje zamierzony efekt. Warto więc wybierając marynarkę rozejrzeć się za producentami, którzy przykładają do tej kwestii większą wagę. Warta polecenia jest pod tym względem firma Hugo Boss, która oferuje dość szeroką ofertę pod względem rozmiarów. Marynarka Hugo Boss może być więc łatwo dopasowana do indywidualnych potrzeb.

Marynarka szyta na wymiar

Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście zamówienie marynarki szytej na wymiar. Doświadczony krawiec potrafi w taki sposób dopasować krój marynarki, że wyglądać będzie w niej świetnie każdy – niezależnie od typu sylwetki. Takie rozwiązanie pozwala również na indywidualne dopasowanie materiałów i szczegółów projektu. Wadą jest tu jednak cena – usługi dobrych krawców, którzy potrafią zdjąć miarę i uszyć dopasowaną marynarkę nie należą do najtańszych i nie każdego będzie na to stać, choć warto rozważyć posiadanie chociaż jednej takiej marynarki w swojej szafie.