Dodatki

Bawełniana torba na zakupy jako modny gadżet

Kilka lat temu klasyczna, plastikowa torba na zakupy zaczęła być coraz częściej zastępowana przez wersję materiałową. Głównym powodem był tu oczywiście aspekt ekologiczny. Z czasem torby takie stały się modnym dodatkiem, a wiele firm odzieżowych zaczęło wypuszczać na rynek swoje modele. Co wyróżnia ekotorby?

Ekologiczna torba na zakupy ma kilka zalet, które odróżniają ją od dość nudnych i mało estetycznych reklamówek. Przede wszystkim jest wielokrotnego użytku, więc kupiona raz będzie nam służyć nawet przez długie lata. Zajmuje niewiele miejsca, mało waży, a ponieważ niektóre wersje wyposażone są w suwak oraz wbudowaną wewnątrz kieszeń na telefon, klucze i portfel, bez problemu służyć mogą nie tylko podczas zakupów, ale także jako tradycyjne torby codzienne, noszone do pracy lub szkoły. Na co zwrócić uwagę, wybierając ekotorbę? Przede wszystkim na jakość wykonania – lepiej zainwestować kilkanaście złotych więcej w solidniejszą wersję, dającą pewność, że nie pójdzie do kosza po kilku użyciach.

Niewątpliwie cechą charakterystyczną tego typu toreb na zakupy jest bogata różnorodność wzorów i kolorów. Większość z nich posiada ciekawą grafikę, modny w danym czasie motyw, wybrany cytat czy popularne hasło. Jeśli chcemy wyróżnić się na ulicy, dobrym pomysłem będzie zaprojektowanie i wykonanie nadruku samodzielnie, wedle własnych upodobań. Wystarczy tu gładka, bawełniana ekotorba, farba do tkanin i odrobina kreatywności.